صد برگ

به گلستان حقایق گل صدبرگ فشانم

صد برگ

به گلستان حقایق گل صدبرگ فشانم

صد برگ

صدبرگ جدیدترین کار منصور ضابطیان و محمد صوفی است.
این برنامه، یک مجله فرهنگی، هنری و ادبی شبانه است که مباحث روانشناسی با همان رویکرد فرهنگی و ادبی نیز با توجه به شرایطی که در جامعه وجود دارد در آن مطرح می‌شود.
این برنامه از 11 مهر 94 هرشب از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9تا 10 از شبکه 4 سیما روی آنتن می رود.گفتنی است تکرار این برنامه روز بعد ساعت 1.5 ظهر پخش خواهد شد
تقریبا همه تیم «رادیو هفت» در این کار حضور خواهند داشت.

شماره پیامک برنامه: 3000047
پیامک شرکت در مسابقه: 20700
ایمیل: sadbarg-tv4@irib.ir
ارتباط با روابط عمومی از ساعت 10 صبح تا 10 شب: 09393757382

آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

صدبرگ نامه

پنجشنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۴، ۱۲:۳۶ ق.ظ


سلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــام
خوبید؟
خیلی ممنونم ازتون که تشریف آوردین و خونه جدیدتون رو نورانی کردین*
5شب از پخش برنامه صدبرگ میگذره... برنامه خوبیه ولی متفاوته از رادیو7
یه بخش هایی از برنامه شباهت زیادی به رادیو هفت داره، مثل شاهنامه خوانی، مولانا خوانی،فال حافظ، پخش نماهنگ و حتی حضور مجریان رادیو7.
اما هنوز نمیشه نظر قطعی درباره برنامه داد باید یه مدت بگذره تا جا بیفته...
امیدوارم برنامه همون برنامه ای بشه که مدنظر همه ماست.

برنامه 100 برگ هنوز وب سایتی نداره ولی تو شبکه های اجتماعی صفحه داره.
صفحه رسمی برنامه صدبرگ در شبکه اینستاگرام:   https://instagram.com/100.barg/


کانال برنامه صدبرگ در تلگرام:     telegram.me/telegragroup100barg 

توجه: تلگرامتون باید آپدیت شده باشه تا کانال فعال بشه...

این کانال تمام مدت زمان برنامه لحظه به لحظه گزارش میده که بخش بعدی برنامه چه هست.

شماره پیامک برنامه: 3000047
پیامک شرکت در مسابقه: 20700
ایمیل: sadbarg-tv4@irib.ir
ارتباط با روابط عمومی از ساعت 10 صبح تا 10 شب:  09393757382


برای دیدن ویدئوهای برنامه به وبلاگ ص مثل صدبرگ مراجعه کنید. دوست خوبم نجمه زحمت ضبط و آپلود بخش های برنامه رو میکشن.


اگه این چند شب برنامه رو دیده باشید، متوجه شدید که صدبرگ هرشب مسابقه ای رو برای بیننده ها ترتیب دیده. حالا نحوه شرکت در مسابقه صدبرگ رو در زیر توضیح میدیم


مسابقه 100 برگ برای تعامل بیشتر بینندگان با برنامه و افزایش آگاهی شما عزیزان نسبت به موضوعات برنامه طراحی شده است. روند مسابقه به این صورت است که مشترکین همراه اولی روزانه حداکثر 3 پیامک 150تومانی و مشترکین ایرانسلی حداکثر 2 محتوای 120 تومانی دریافت خواهند کرد. سوالات مسابقه از کد 20700 و دیگر پیامها مثل تایید پاسخ، خوش‌آمدگویی و ... از کد 20720 ارسال می شود. شما می توانید با پاسخ به سوالات هر روز امتیاز خود را در قرعه کشی روزانه 5 میلیون ریالی و 3 جایزه ویژه 150 میلیون ریالی افزایش دهید. برای پاسخ به سوالات هر قسمت از برنامه تا ساعت 15روز بعد فرصت دارید. توجه کنید که اگر بین ساعت 15 تا 19 پاسخی ارسال نمایید پیغامی مبنی بر شروع نشدن مسابقه دریافت می کنید، لطفا منتظر ارسال سوالات باشید.
برای پاسخگویی به سوالات لطفا تنها عدد گزینه مورد نظر را ارسال کنید.

نحوه امتیاز دهی:
فعالسازی : 1000 امتیاز
پاسخ صحیح: 200 امتیاز
پاسخ غلط: 50 امتیاز
هر روز عضویت: 50 امتیاز
برای فعالسازی 100 و برای غیر فعالسازی 100 off و برای دریافت راهنمای سرویس help را به رایگان به 20700 بفرستید

******************************************************************************************************


روزنامه 7صبح در روز شنبه، گزارشی رو درباره برنامه صدبرگ تهیه کرده و درباره برنامه با منصور ضابطیان صحبت کرده. در زیر مشروح این گزارش آورده شده:


«صد برگ» ضابطیان و رفقا در شبکه چهار

رنامه جدید تیم منصور ضابطیان و محمد صوفی از امشب روی آنتن شبکه چهار می رود؛ برنامه ای کاملا فرهنگی و هنری که پای بازیگران، هنرمندان و سایر چهره های مطرح را با خوانش شعر و متون ادبی و .. به تلویزیون باز می کند.

منصور ضابطیان و تیم اش بعد از چند ماه دوری از تلویزیون، بالاخره قرار است از امشب با برنامه جدید «صدبرگ» به شبکه چهار بیایند. این برنامه برخلاف اینکه طرح جلد دفترهای مشق 100 برگ قدیمی را به عنوان لوگو استفاده کرده به هیچ عنوان برنامه ای نوستالژیک نیست.

آنطور که از تعریف ها برمی آید، برنامه صرفا شبانه و آرامش بخش هم نیست و قرار است در آن صحبت های زیادی درباره مسائل مختلف فرهنگی و هنری و اندیشه به میان بیاید و بحث های کارشناسی فراوانی رواج داشته باشد. به همین دلیل هم هست که شبکه چهار، ساعت 21 را برای پخش آن در نظر گرفته است.

درباره حال و هوای برنامه، اتفاق هایی که قرار است در آن بیفتد و خلاصه بخش های مختلف آن با منصور ضابطیان، مجری و یکی از تهیه کنندگان برنامه گپ زده ایم.

از حافظ و فردوسی تا کلاسیک و انیمیشن

طبق تعریف هایی که از «صدبرگ» شنیده ایم، یک جور مجله فرهنگ، هنر و اندیشه است که قرار است درباره وقایع مختلف فرهنگی صحبت کند و بحث هایی راه بیندازد که به لحاظ فرهنگی برای مردم مفید باشد.

برنامه از بخش های مختلفی تشکیل شده اما آنطور که باید آیتم ثابتی در طول هفته ندارد. ضابطیان در این باره می گوید: «بخش ثابت، به آن شکل که بخواهد مدام در طول هفته تکرار شود نداریم. در واقع تولیدات فراوانی برای برنامه در نظر گرفته ایم اما آیتم ها نظم خاصی ندارند. مثلا بخشی برای حافظ خوانی در نظر گرفته ایم. بخشی را به خوانش حکایت های گلستان سعدی در کاخ گلستان اختصاص داده ایم. بخشی داریم به اسم فردوسی خوانی و با آقای فردوسی که هنرمندان مختلف را کنار مجسمه فردوسی می بریم تا بخش های مختلفی از شاهنامه را بخوانند.

 بخش دیگری برای فیلم های مستند و مراحل تولیدشان در نظر گرفته ایم. در بخش هایی به آوازهای ایرانی، موسیقی کلاسیک، انیمیشن و ... اختصاص داده ایم و در کنار همه اینها نماهنگ های مختلف و ... هم داریم. همه اینها مجموعه متنوعی را تشکیل می دهد که به مرور در طول هفته شاهدش خواهید بود.»


غافلگیری صدبرگ

مهمترین بخش «صدبرگ» بخشی است که به نظر می رسد قرار است مخاطبان را هر شب غافلگیر کند. ضابطیان می گوید: «بخشی در برنامه داریم که مخاطبان را به واسطه آن غافلگیر می کنیم. مثلا ممکن است یک شب عکاسی را که انتظارش را نداریم دعوت کنیم تا راجع به عکس هایش صحبت کند یا مثلا یک شب کارگر ساختمانی که در عرصه فرهنگی اتفاقی را به وجود آورده یا تصمیم خاصی گرفته را به برنامه بیاوریم. برای همین هر شب بیننده ها ممکن است آدم خاصی را ببینند که اصلا انتظارش را نداشته اند.»

در کنار همه اینها آنطور که می گوید برنامه، یکسری کارشناس ثابت دارد که هر شب در برنامه حضور دارند و راجع به مسائل مختلف بحث می کنند.

اجرای چهار مجری در هفته

برنامه هر شب هفته روی آنتن می رود اما به تفکیک روزها چهار مجری برای آن در نظر گرفته شده اند. ظابطیان می گوید: «چهارتا مجری داریم، دو شب در هفته را رشید کاکاوند اجرا می کند، دو شب در هفته خودم هستم، یک شب شاهین شرافتی به عنوان مجری در برنامه حاضر می شود و یک شب را هم امیر علی نبویان اجرا می کند.»

طبق تعریف او 40 درصد برنامه ها تولیدی هستند و به صورت آیتم های ضبط شده روی آنتن می روند و 60 درصد بقیه زنده است و به مسائل و اتفاق های روز واکنش نشان می دهد.

ویژه برنامه پنجشنبه ها

برنامه «صدبرگ» به طور کلی موضوع محور نیست، غیر از روزهای پنجشنبه که به گفته ضابطیان یک مقدار فرمت برنامه ها خاص تر است. او می گوید: «پنجشنبه ها برنامه مان از موضوعات هفته تبعیت می کند. مثلا این هفته به دلیل همزمانی با روز جهانی کودک که 16 مهر ماه است، برنامه ها یک مقدار به آن سمت و سو تمایل دارد و هفته بعدش که روز جهانی غذاست درباره فرهنگ غذا و تغذیه صحبت خواهیم کرد. ویژگی اصلی برنامه صدبرگ این است که به همه مسائل، حتی آنهایی که شاید در وهله اول فرهنگی نباشد، نگاه فرهنگی خواهیم داشت.»


چرا ساعت 21؟

پخش برنامه در ساعت 21، مسئله ای است که در اینستاگرام این برنامه واکنش زیادی را دربر داشته. خیلی ها نوشته اند که انتخاب این ساعت برای چنین برنامه ای زود است و شاید منتظر بوده اند برنامه ای نظیر این در ساعت های پایانی روز پخش شود و برخی دیگر هم نوشته اند که پخش برنامه در ساعت 21 با سریال های شبکه های دیگر تداخل پیدا می کند و ... این مسئله را با ضابطیان در میان می گذاری؛ توضیح می دهد: «هدفگذاری ما خانواده ای است که ساعت 9 شب به منزل رسیده و نمی خواهد سریال ببیند و دنبال تماشای اینجور چیزها نیست. دلش می خواهد آن وقت شب فقط خوراک فرهنگی دریافت کند. صدبرگ می تواند این موقعیت را برایش فراهم کند.»

به هر حال خیلی ها هم هستند که در کنار سریال، ترجیح می دهند این برنامه را هم تماشا کنند. حتی از عوامل برنامه درخواست کرده اند که ساعت پخش آن را عوض کنند. ضابطیان می گوید که این ساعت را خود شبکه چهار برای برنامه انتخاب کرده: «این انتخابی است که شبکه چهار انجام داده و خواسته در آن ساعت یک مجله فرهنگی داشته باشد. با محتوایی هم که ما داریم در این برنامه، برای این ساعت مناسب تر است تا برنامه ای که بخواهد آخر شب و ساعت های پایانی شب روی آنتن برود. بالاخره باید این را در نظر بگیریم که در تمام ساعات روز در هجوم ده ها شبکه تلویزیونی و ده ها خوراک سرگرم کننده مختلف هستیم ولی بالاخره سلایق فرق می کند.

به هر حال ما آنقدر باید توانایی داشته باشیم و برنامه مان را سرگرم کننده پیش ببریم که بتواند کسی که سریال دوست دارد را هم مجاب به تماشا کند. قطعا اگر خوراک خوبی برای مردم داشته باشیم به طرف مان جلب می شوند. ضمن اینکه هم سریال های تلویزیون تکرار دارند و هم برنامه ما. روی همین بحث اگر کسی آن زمان را از دست داد می تواند تکرار برنامه را روز بعد ساعت 13:30 تماشا کند.»


تعامل مستقیم با مخاطبان

عوامل برنامه صدبرگ، علاوه بر صفحه اینستاگرامی که ایجاد کرده اند، در تلگرام هم گروهی تشکیل داده اند تا مخاطبان بتوانند در آنجا عضو شوند و راحت بحث و گفتگو داشته باشند. ضابطیان درباره این فعالیت جدید هم می گوید: «من فکر می کنم بهترین قاضی ها درباره هر برنامه و بهترین کسانی که می توانند برنامه را هدایت کنند خود مردم هستند؛ مخصوصا مردمی که مخاطب شبکه چهار هستند و نگاه و نظراتشان به تفکرات برنامه خیلی نزدیکتر است.

قطعا خیلی بیشتر می توانند کمک کنند. این تکنولوژی های جدید باعث شده که بتوانیم خیلی راحت تر با مردم در ارتباط باشیم و ایده ها، انتقادها و پیشنهادها را بگیریم و در برنامه اعمال کنیم. برای همین هم در کنار اینستاگرام، گروه تلگرامی را هم فعال کرده ایم و واقعا هم از نظرات مختلف مردم استقبال می کنیم.»

تا کی قرار است روی آنتن باشد؟

با توجه به سابقه درخشانی که مخاطبان از تیم منصور ضابطیان و محمد صوفی سراغ دارند و استقبال فراوانی که تا همین الان در صفحه اینستاگرام این برنامه شده به نظر می رسد «صدبرگ» هم از جمله برنامه های طولانی مدت شبکه چهار باشد و پخش آن تا مدت ها ادامه پیدا کند. ضابطیان درباره اینکه برنامه تا چه زمانی قرار است روی آنتن باشد می گوید: «فعلا دوره این برنامه را تا پایان سال روی آنتن می بریم اما به امید خدا اگر مردم و مدیران از برآیند کار راضی باشند، امیدواریم در دوره های بعد هم بتوانیم کارمان را ادامه دهیم.»یاعلی

نظرات  (۱۰)

سلام مرضیه جونم منزل نو مبارک. ببخشید طبق معمول بانوا درگیرم و نمیتونم به راحتی تایپ کنم.خواستم سلامی و تبریکی عرض کرده باشم . موفق و موئد باشیددددددددددددد
پاسخ:
سلااااام مهتاب جون♥
خوبید؟
خوش اومدین😊
منتظر حضورتون بودم:)))
آخییییی عزیزم:* نوا خانم گل چطورن؟♥
ببخشید ادم نظر نداشته باشه ولی بخواد یه چی بنویسه چیکار باید بکنه ؟
اوپس بذارید اینو براتون بگم ...تجربه حین دیدن صد برگ !
دقت کردین وقتی میخواین یه برنامه روکه سابقه برنامه سازانش بهتون اثبات کرده قشنگه رو با خانواده ببینین به زشت ترین و غیر جذاب ترین و کلن حوصله سر بر ترین برنامه دنیا تبدیل میشه؟اون موقع اس که  ادم دوست داره بالش زیر دستشو از پنجاه جا گاز بگیره و ده تاجیغ بنفش بکشه و فرار کنه و همه بهش بگن دیوونه !اما به قیافه اطرافیانش نگاه نکنه !انقد که دارن تحملش میکنن!با یه نگاه سراسر تاسف!آه مادر ...!و تسلیم ریموت تی وی به بزرگ خانواده ...! ده ها بسته دستمال کاغذی بر من بگریید!😭
خوب من برم 😄
فعلا !😆

پاسخ:
شما هر چیزی دلتون میخواد بنویس😊
آررررره خیلی مواقع چنین چیزایی پیش میاد. یا مثلا تعریف یه برنامه رو واسه یه نفر میکنی و میگی امشب حتما ببین اونشب برنامه در حد فاجعه میشه😐😁
اما خب خداروشکر واسه صدبرگ چنین اتفاقی برام نیفتاده و خانواده هم مشتاق دیدنش هستن:)
سلام.
ممنون از این گزارشی که گذاشته بودی مرضیه عزیزم.
پاسخ:
سلام
خواهش می کنم :)
مرسی که خوندی:*
سلام
دستت درد نکنه مرضیه جان.
ارتباطم با صدبرگ داره برقرار میشه.. فقط مشکلم اینه که اکثر وقتا نه و نیم تا یه ربع به ده خوابم میبره . بعد یه دفعه بیدار میشم میبینم یه ربع گذشته.یعنی اگه ارتباط برقرار نمی شد جای تعجب داشت چون آقای ضابطیان و آقای صوفی استاد جا انداختن یه برنامه ن.برای من پیش اومده فاطمه جان.
پاسخ:
سلام
خواهش می کنم:)
صدبرگ فرق زیادی با رادیو7 نداره. اون بخش کارشناسش نباشه همون رادیوهفته! گزارشاش خوبن. موسیقیش خوبه. اجراها خوبن. موضوعات برنامه خوبه.
من به شخصه حوصله شنیدن کارشناس ندارم. فقط کارشناس برنامه امیرعلی خان رو دوست داشتم. خانم شیده کامکار.
پس با این دلایلی که گفته شد ارتباط برقرار نمیشد جای تعجب داشت بقول خودت:)))
آخییی. حتما طول روز زیاد کار میکنی و خسته میشی که اون ساعت خوابت میبره:)
سلام.

چه خوب که این جا رو پیدا کردم :)

می شه لطفا به من بگید چه جوری می تونم گروه تلگرام 100برگ رو پیدا کنم؟!

آخه من از این گوشی های قدیمی دکمه ای دارم و تلگرامم روی سیستم نصبه. باید چه کار کنم؟

سپاس فراوان و با آرزوی موفقیت برای 100برگ :)
پاسخ:
سلام
خوش اومدین*
تو تلگرام صدبرگ گروهی نداره ولی کانال داره که لینکش تو همین پست هست. روی لینک کلیک کنید کانال که باز شد join رو بزنید تا به کانال بپیوندین.
سپاس فراوان از راهنمایی :)
پاسخ:
خواهش میکنم:)
سلام مرضیه جونم. ممنون خوبه. چقدر اینجا کم جمعیته!!!!!!!!!!!!!!!!! صد برگ و اتفاقی دیدم همون رادیو هفته خودمونه :) :) :*

پاسخ:
سلام مهتاب جون♥
خوبید؟ 20 روز دیگه تولد یه سالگی نواست درسته؟😊
آره همون رادیوهفته + بحث کارشناسی;-)
آرررره خیلی کم جمعیت شده😭😭😭 گفتیم بلاگفا خرابه به بهانه برنامه صدبرگ تو یه محیط جدید وبلاگ بزنیم که بچه ها بیشتر باشن و بیشتر دور هم باشیم اما انگار همون تعدادم که بودن دیگه نیستن:((((
من حوصلم بیاد این پستهای طولانی رو بخونم خعلییی خوب میشه


پاسخ:
ظاهرا طولانیه... بخونی زود میره جلو... چون پیچیده نیست راحته:D
عاقا من با قسمت نظرات این بلاگ ارتباط برقرار نکردم
استیکر نداره عایا؟؟؟؟
یه جوریه انگار:(
پاسخ:
هنوز استیکر نداره! اما نوشته بودن ان شاالله به فکر هستن که شکلک اضافه کنن به نظرات!
حتی تو پست ها هم شکل نیست من از بلاگفا میارمش اینجا:))) تقلب میکنم😝 
سلام مرضیه جون. بله... شما چه حافظه خوبی داری خوش بحالت!! زدم به تخته هااااااااا!!!!  من کم کم تولد خواهرامم یادم میره... آلزایمر زود اومده به سراغم انگار!!!!!!!!!!! هر کاری میکنم بهتر نمیشه که بدترم میشه من تولد شما و نفیسه جونم یادم  رفته ... تولد داداشمم نمیدونم دقیقا کیه!!! دکتر ندارین اینجاااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ:
سلام مهتاب جون♥
خوبید؟
نه بابا حافظه خوبی ندارم ولی بعضی چیزا یادم میمونه... آخه کامنتتون کاملا یادمه که خبر دادین 25 نوای عزیزم بدنیا اومد♥
ای بابا این چه حرفیه...خدا نکنه آلزایمر سراغتون بیاد... ببینید مشغله زیاد گاهی باعث میشه که یه سری چیزا از ذهنمون برن فقط همین...نترسین* ماشالا حافظتون پابرجاست:*

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی